Kuří oko se může objevit zejména na prstech nohou nebo na chodidle. Dozvíte se jak vypadá takové kuří oko a jak by měla probíhat samotná léčba. Můžete si přečíst také babské rady. Řekneme si jaká je účinná prevence před tvorbou nepříjemných kuřích ok.
Jak vypadá kuří oko?
Kuří oko má většinou žlutošedivou barvu s černou tečkou uprostřed kuřího oka. Kuří oka se objeví na těch místech, kde byla kůže vystavována tlaku a otěru. Je to přirozená reakce těla na otlak. Nejčastěji se tedy objeví na prstech nohou nebo na chodidlech. Mohou se objevit také na nártu. Stále je hodně lidí, kteří kuří oka zaměnují s bradavicemi. Bradavice jsou způsobované viry a jsou nakažlivé. Kuří oka jsou projevem tlaku na kůži a nejsou nakažlivá a přenosná. Kuří oka po odstranění nikdy nekrvácejí. Bradavice naopak při odstranění krvácejí.
Co je způsobuje? Příčina
Kuří oka jsou zůsobovaná tlakem či třením. Je to hlavně díky špatně vybraným botám. Je třeba si tedy koupit takovou obuv, která vám bude dobře padnout. Často se také jedná o boty s úzkou špičkou, to bývá příčinou zejména u žen a dívek. Kuřími oky trpí také lidé, kteří mají hodně vyklenutou nožní klenbu.
Léčba kuřích ok
Lékař nebo pedikéř vám kuří oko se seřízne žiletkou nebo skalpelem. Bývá to poměrně hodně bolestivé. Poté vám na to dají speciální náplast na kuří oka. Někdy se používá i laserové odstranění. Bolestivost je zde možná ještě větší a horší.
Babské rady
- kyselina mravenčí – kyselinou potíráme kuří oka
- česnek – rozmačkáme česnek a potíráme kuří oka touto česnekovou kašičkou.