Zdravý životní styl je rozsáhlé téma. Je především o správné výživě, odpočinku, sportu a celkovém zdravím (fyzické i dušení zdraví).

Zdravý životní styl – změna

Zdá se, že v dnešní době je zdravý životní styl hodně potlačovan a o mnohých lidech jde prohlásit, že žijí absolutně nezdravě.

Zdravý životní styl

Zdravý životní styl

Děti prakticky přestávají sportovat a věnují se radši počítačům. Do popředí se také více dostávají různé neřesti a problémy. Stále se najde hodně lidí, kteří vyzávají zdravý životní styl a odměnou jim je potom pevnější zdraví a celkově se cití lépe než ti, kteří žijí nezdravě.

Zdravý životní styl – zdravá výživa

Zdravý životní styl má více složek a jednou z důležitých složek je správná zdravá výživa. Měli by jsme jíst kvalitní potraviny z kvaltiních zdrojů (nemusí být nutně zcela BIO). Důležité je také jíst pravidelně, jako ideální se udává jíst přibližně každé tři hodiny( časový rozpis jídel najdete v článku zdravý jídelníček ). Ideální jsou 3 větší jídlo (snídaně, oběd, večeře) a 3 menší svačiny.

Zdravý životní styl – sport a cvičení

Zdravý životní styl musít také obsahovat sport či cvičení. Každý člověk by měl alespoň 5x za týden alespoň na 1 hodinku si jít zasportovat. Nezaleží na tom, jaký sport bude dělat. Důležité je, aby ho sport bavil. Dobré jsou aerobní sporty např. cyklistika, běh, indor walking, plavání atd. Občas je dobré zajít i do fitness a zpevnit tělo.

Ideální je kombinovat více sportů, abysme zlepšovali všechny složky. Tedy především rychlost, vytrvalost, ohebnost a pružnost.

Zdravý životní styl – odpočinek

Zdravý životní styl musí obsahovat i dostatek odpočinku. Jsme stále více zavaleni stresem a lepší už to nebude. Je důležité tedy, naučit se správně a hlavně efektivně odpočívat. Protože pokud si dostatečně neodpočneme, tak poté nemůžete vydávat takové výkony jaké by jsme mohli. Pokud budeme odpočatí a zrelaxování.

Zdravý životní styl psychické zdraví

Zdravý životní styl dbá i na psychické zdraví. Vyhýbejte se zbytečnému stresu, smějte se, protože smích prodlužuje život. Říká se že každá hodina smíchu vám prodlouží život o několik dní. Smích také tělo krásně uvolní. K dobrému zdraví přispívá i naše vzájemnou harmonie s rodinou.