Povíme si jak by měl vypada zdravý jídelníček. Jak má vypadat skladba jednotlivých jídel během dne a které jídlo má být největší ?

Zdravý jídelníček – pomáhá

Zdravý jídelníček je důležitý k dožití vyššího věku a vyhnutí se chorobám a dalším zdravotním nástrahám. Zdravý jídelníček by měl ideálně využívat každý. Pokud bude váš jídelníček zdravý uvidíte, že se budete cítit lépe jak fyzicky, tak i psychicky. Důležité je zvolit správné načasování jednotlivých jídel.

Zdravý jídelníček – skladba jídel

Zdravý jídelníček vyžaduje abyste jedli alespoň 5x – 6x denně. Je důležité aby tělo každé asi 3 hodiny dostalo jídlo a mohlo

Zdravý jídelníček

Zdravý jídelníček

doplnit energii. Pokud tělu dodáváte pravidelně živiny, tak nemá potřebu ukládat si živiny do zásoby a všechny je zužitkuje. Pravidelnou stravou udržíte metabolismus v chodu. Spousta lidí jí například jen 2x – 3x, ale musí jíst o to větší dávky a tělo pak ukládá přebytky do tukových zásob. Spousta lidí se tomu diví, ale tím že budete jíst víckrát denně budete hubnou. Pravidelná strava pomůže i lidem, kteří trpí podváhou.

Zdravý jídelníček – časový rozvrh jídel

Časový rozvrh jídel pro zdravý jídelníček by mohl vypadat třeba následovně:

  • 6:30 Snídaně
  • 9:30 Přesnídávka
  • 12:00 Oběd
  • 15:00 Svačina
  • 18:00 Večeře
  • 21:00 Večeře 2

Zdravý jídelníček -vydatná snídaně

Snídaně je naše první jídlo a je pro náš organismus velmi důležité. Naše tělo je po dlouhém spánku docela hladová a potřebuje příjmout nové živiny. Snídaně by měla být našim největším jídlem za celý den. Spousta lidí snídaně z časových důvodů vynechává. Ale na snídani vám postačí 15 – 30 minut, což není mnoho. A budete mít dobrý start do nového dne. V práci se budete lépe soustředit a koncetrovat. Lidé s prázdným žaludkem se špatně soustředí. Hodně lidí také říká, že nemají ráno vůbec chuť na jídlo. V takovém případě je nutno žaludek postupně přivyknout na snídani. Snídaně je totiž stražně důležitá.

Zdravý jídelníček -další informace

I zdravém jídelníčku by se dalo mluvit ještě hodně dlouho, ale dám vám radši na závěr pár odkazů s tématem zdravý jídelníček:
1) Pravidelnost stravovacího režimu
2) Zdravý jídelníček pro zdravé hubnutí
3) Zdravé hubnutí