Zánět spojivek se projevuje především zrudnutím oka. Dozvíte se jaký bývají další hlavní příznaky a projevy. Popíšeme si také jak by měla správně vypadat léčbě.

Zánět spojivek (konjunktivitida)

Zánět spojivek patří mezi velmi časté onemocnění. Nejčastěji se objevuje u dětí. Ale nevyhábá se ani dospělým. Zánět spojivek může mít virový nebo bakteriální původ. Velmi častý je také alergický zánět spojivek. Zánět spojivek může být také způsobován syndromem suchého oka, kdy máme špatně složení slzného filmu. Často nám slzný film vysychá a proto pak dochází k dráždění spojivek a rozvoji zánětu spojivek. Zánět spojivek může být také vyvolán chronickým zánětem očních víček. Mezi příčiny patří i nadměrná práce na počítači, škodí nadměrný jas.

Zánět spojivek: příznaky a projevy

Zánět spojivek se většinou projevuje především těmito příznaky a projevy:

  • řezání – máme pocit řezání v očích
  • pocit písku – pocit písku v očích
  • zčervenání – zčervenají nám spojivky
  • otok víček – dochází k otoku očních víček
  • výtok z očí– ten se objevuje, pokud je zánět spojivek bakteriálního původu

Léčba zánětu spojivek

Léčba zánětu spojivek je vždy závislá na tom, o jaký zánět spojivek se ve vašem případě přesně jedná. U virových zánětů spojivek se často využívá Oftalmo – Septonex. Suchý zánět spojivek se řeší pravidelnou aplikací umělých slz. Pokud se jedná o bakteriální zánět spojivek, tak se využívají antibiotika. Při alergickém zánětu spojivek je nutné zejména odstranit ze svého života alergen. Na sklidnění alergických projevů se používají antihistaminika.