Prostata je žlázou, která je nedílnou součástí pouze mužského těla. Nachází se v oblasti močového měchýře, kde plní hned několik důležitých rolí. Tento poměrně zásadní „orgán“ bývá bohužel často napadán nejrůznějšími zhoubnými nemocemi, mezi něž patří také rakovina.

Nemoc, na níž v České republice umře každoročně velká spousta mužů v řádu stovek lidí. Jde hlavně o pány v pokročilejším věku, z čehož mimochodem plyne řádná prevence.

Léčba rakoviny prostaty

Úspěšnost léčby je u prostaty poměrně velká. Je jí však docíleno pouze za předpokladu, že je v dostatečné fázi brzy odhalena. Obvykle se nepříjemnosti způsobené s prostatou odstraňují za pomoci operace. Ta může mít hned dva průběhy. Buď ji provádí lékař, nebo speciální robotické zařízení.

Nutno podotknout, že karcinom prostory do určité míry souvisí také s jídelníčkem konkrétního jedince.

Jaké potraviny jsou vhodné při rakovině prostaty?

Případné riziko onemocnění můžete bezpochyby ovlivnit před jeho započetím. Ten správný jídelníček byste však měli dodržovat hlavně v období, kdy vám bude nalezeno rakovinové ložisko a bude se pracovat na jeho odstranění.

Prostata nevhodné potraviny mohou tuto léčbu zbrzdit nebo dokonce zkomplikovat, proto dbejte na níže uvedený jídelníček, který je z tohoto pohledu značně přínosný.

Dopřávejte si vodní meloun, rajčata, sardinky, brokolici, květák, česnek a cibuli, granátová jablka nebo zelený čaj. To jsou produkty, s nimiž jistě nešlápnete vedle, stejně, jako s vitamínem C a E nebo selenem.

Nevhodné potraviny pro prostatu

V opačném případě se vyvarujte obvyklým pochutinám, které neškodí pouze prostatě, ale také dalším částem lidského těla. K nim patří určitě alkohol, tučná jídla, vysoký obsah cukru a mnohé další. Vzhledem k tomu, že jde o smrtelné onemocnění, neměli byste danou situaci vůbec podceňovat.