Posilování prsních svalů je většinou hodně oblíbená součást trénink. Téměř každý rád cvičí prsní svaly. V článku vám představíme ty nejúčinější cviky na posilování prsních svalů + video ukázky dalších cviků.

Posilování prsních svalů obecně

Benčpress je velmi oblíbený cvik a tak i posilování prsních svalů je velmi oblíbené. Ale benčpress určitě není jediným cvikem. Spousta kluků hrudník (prsa) doslova drtí a prsní svaly pak nemají čas na regeneraci. Měli by jsme tedy vžd poskytnou našim svalům pro regeneraci a až potom se opět vrhnout na posilování prsních svalů. V každé sérii by jsme měli provádět zhruba 8 -12 opakování asi se 70 procent váhy ( 100 procent je vaše maximum na 1 opakování).

Rozehřejte se před posilováním prsních svalů

Prsní svaly jsou docela náchylné k různým natržením či natáhnutím. Je tedy důležité se před začátkem posilovacího tréninku prohřát a poté se protáhnout pomocí strečinku. Předejdete tak možným zbytečným zraněním. Zvláště důležité je to před tréninkem benčpressu.

Cviky na posilování prsních svalů

Teď přejdem na jednotlivé nejlepší cviky na posilování prsních svalů.

Benčpress
Nachystejte si vodorovnou lavičku se stojany. Na tuto lavičku se lehňete a nohy zapřete o zem. Činku ve stojanech chytíte asi na šíři ramen. A činka spouštíte až k hrudníku. Při záběru je výdech. Benčpress je takovým králem mezi cviky na posilování prsních svalů.

Provedení benčpressu video:

Pullover s jednoručkou
Lehnete si na vodorovnou lavičky a v ruce družíte jednoručku. Činku spouštíte za hlavu za sebe. I pullover patří mezi dobré cviky na posilování prsních svalů.

Provedení pulloveru video:

Video – cviky na posilování prsních svalů

Podívejte se na videa, ve kterých můžete vidět další cviky na posilování prsních svalů a hlavně jejich technické provedení.

Tomáš Bureš – Posilování prsních svalů
Podívejte se jak posiluje prsní svaly kulturista NABBA Tomáš Bureš

Cviky na posilování prsních svalů