Skoro každý by chtěl mít pěkně vyrysované břisní svalstvo. K tomu je potřeba mít málo tuku a zároveň zařadit do svého tréninku posilování břišních svalů. Posilování břišních svalů je velmi oblíbené, ale spousta lidí toto posilování provádí zcela špatně a nedosáhnou tak požadovaných výsledků.

Jak na posilování břišních svalů

Bříšní svaly jsou jakousi dominantou těla, proto by si každý přál krásně vyrýsované břicho. Málo komu se to však podaří. Je to ale tím, že na to jdou špatně. My se vám pokusíme vysvětlit jak by posilování břišních svalů mělo správně vypadat. Abyste se dočkaly kostek na břiše, tak je důležité abyste také měli málo pokožního tuku, jinak nebudou mít vůbec šanci vyniknout. Pokud máte hodně tuku, tak by jste měli i adekvátně upravit vaši stravu, důležité je jíst pravidelně, minimálně 5x denně. Více jídel denně je aby se urychlil váš metabolismu a vy mohli spalovat vaše přebytečné tuky. Ale teď už pojďme k samotnému posilování břišních svalů.

Posilování břišních svalů pomocí cviků

Posilování břišních svalů musí probíhat pomocí různých cviků. Určitě nevěřte různým přístrojům z televize např. vibrační pásy atd. které vám slibují bezpracné hubnutí u televize. Kdyby to opravdu fungovalo tak na světě není tolik lidí s nadváhou a obezitou. Musíte začít provádět klasické cviky. Jiná cesta než úprava stravy a správné prováděné cviky na břicho k cíli nepovedou.

Cviky na posilování břišních svalů

Cviků na posilování břišních svalů je docela hodně, my vám představíme ty cviky, které jsou nejvíce účinné a mohou vám nejvíce pomoci v posilování břišních svalů. Pojďme tedy na přehled cviků na posilování břišních svalů.

Zkracovačky
Zkracovačky jsou dobrým cvikem na posilování břišních svalů, je však důležité je provádět technicky zcela správně. Lehnete si na zem na připravenou podložku, ruce si dáte na hlavu, ale ruky za hlavou v žádném případě nespojujte přetěžovaly by jste zbytečné krční páteř. Nohny ohnete v kolenách a zvednete je. Cvik probíhá tak, že přibližujete hlavu k vašim kolenům. Zkracovačky provádějte dokud nepocítíte v břišních svalech pálení.

Sedy lehy
Sedy lehy zná ze základní školy snad úplně každý. Ve škole se většinou dělaly na čas, ale částokrát bylo jejich provedení strašidelné. Sedy lehy je třeba provádět správně, potom patří mezi skvělé cviky na posilování břišních svalů. Nohy nehte o nic je nezamírejte (za začátku se vám budou zvedat, ale postupně si zvyknete). Ruce dejte za hlavu, ale ruce nespojujte (ruce můžete dát také křížem na prsa). Cvik provádíte zdvihem trupu ze země. Sedy lehy provádějte pomale a kontrolovaně, střídejte strany.

Posilování břišních svalů video

Jak již jsem napsal výše cviků na posilování břišních svalů je spousta. Ve videu objevíte další skvělé cviky na posilování břišních svalů: