Co je to vlastně dehydratace? Jaké jsou příznky dehydratace ? A jak se dehydratace organismu zbavit ? Na tyto otázky ohledně dehydratace vám odpoví článek.

Co je to dehydratace ?

Dehydratace znamená, že se sníží množství vody v našem těle. Voda je pro lidské tělo ohromně důležitá, protože tvoří až 70% hmotnosti člověka. Dehydratace nastává zejména v případech kdy máme nedostatečný příjem tekutin, ale dehydratace může také vznikat při sportu a nedostatečném pití vhodných nápojů.

Dehydratace všechny příznaky

Dehydratace příznaky

Dehydratace příznaky

Příznaky dehydratace organismu jsou různé, záleží hlavně kolik náš organismus ztratil tekutin. Pokud ztratí náš ogranismus 2 litry začínáme cítit žízeň, začínají nám osychat rty a naše moč se začíná zahušťovat. Při ztrátě do 4 litrů nás začnou trápit i závratě, nepříjemné bolesti hlavy a zrychlená tepová frekvence. Při ztráty tekutin do 10 litrů se dehydratace začíná prohlubovat a přidávají se další příznaky: trvale zrychlení tep, nízké napětí kůže. Při ztrátě více jak 10 litrů vody může dehydratace končit i smrtí.

Dehydratace příznaky – léčba

Pokud se u vás projevila dehydratace a nějaké z výše uvedených příznaků, tak ve většině případě k nápravě vaší dehydratace postačí jednodušše zvýšit příjem tekutin. Při rozsáhlejší dehydrataci je důležité myslet na to, že se musí pít pravidelně, ale v malých dávkách, abysme náš organismu zbavily dehydratace a nepříjemných příznaků.

Zdroje článku: http://cs.wikipedia.org/wiki/Dehydratace