Cviky na břicho je důležité právádět zcela techniky správně, proto jsme dnes připravily přehled, ve kterém najdete ty nejlepší cviky na břicho. Cvičení je pro tvarování břicha důležité a v článku se dozvíte skvělé cviky na vaše břicho.

Cviky na břicho vytvarují břicho

Cviky na břicho vám pomůžou v tom vytvarovat vaše břicho. Důležité je se však nespoléhat jenom na cviky na břicho ale zaměřit se na správnou výživu a stravu. Důležité je jíst pravidelně alespoň 5x denně. Více o zdravém stravování se dozvíte v článku zdravý jídelníček. Samotné cviky na břicho vám pomohou zpevnit a vytvarovat vaše břicho. Snad každý by chtěl mít na břiše 6 vyrýsovaných buchtiček, ale ne každý je schopen pro to něco udělat. Zanechte lenosti a puste se do toho !

Vybrané cviky na břicho

Cviky na břicho je docela rozsáhlá svalová partie, vybrali jsem pro vás tedy na přímé břišní svaly, ale i na šikmé břišní svaly a vnitřní břisní svaly. Tyto cviky na břicho vám zajistí rovnoměrný rozvoj vašich břišních svalů.

Zkracovačky
Zkracovačky patří mezi klasické cviky na břicho. Cviky na břicho mají výbornou účinnost zejména na přímý sval břišní. Zkracovačky se provádí tak, že si lehnete na záda. Ideální je použít fitness podložku. Ruky máte za hlavou, ale ruky za hlavou nespojujte a nepropojujte. Nadzvednete nohy a hlavu přitatujete k vašim kolenům. Střídejte strany.

Lehčí varianta pro zkracovačky video

Sed leh
Sed leh je naprostá klasika mezi cviky na břicho. U Sedu lehu je však důležité správné technické provedení, spousta lidí provádí sedy lehy zcela špatně a kvůli tomu zapojují jiné svalové partie a cvičení není tak efektivní a účinné.Sedy leh je zaměřen především na přímý sval břišní. Opět si lehnete na zem, pokrčíte kolena a nohy máte pevně na zemi. Nohy si pod nic nedávejte (ve škole se často nohy držely nohama, ale lepší jsou sedy lehy bez držení) a nechte je volně. Ze začátku se vám budou zvedat, ale postupně si zvyknete. A přibližujete tělo k vašim kolenům. Cvičení opakujte tak dlouho až budete cítit pálení ve vašich břišních svalech. Sed leh patří mezi dobré cviky na břicho.

Cviky na břicho video

Na závěr jsme pro vás připravily další cviky na břicho tentokrát ve formě videí. Ve videu lépe uvidíte jednotlivé cviky na břicho a můžete se podívat na jejich správnou techniku.

Rychlé cviky na břicho doma
-Jak mohou vypadat cviky na břicho, když cvičíte doma

Cviky na břicho s Andre Reindersem
-jaké cviky na břicho používá bojovník MMA Andre Reindersem

Cviky na břicho pro začátečníky

Podívejte se také na pilates cviky nebo Zumba video.