Bulimie patří mezi často poruchy příjmu potravy. Ukážeme si co je to vlastně bulimie a jaké jsou její nejhorší následky a důsledky.

Bulimie

Bulimie a její následky

Bulimie a její následky

Bulimie spočívá v tom, že nejprve dojde k přejedení, ale následně následuje pocit viny a tak chce snězené jídlo dostat ze svého těla. Nejčastěji to je vyvrhování potravy či cílené vyvolávání průjmu. Podle zdroje (1) se bulimie nejčastěji projevuje u žen a to ve věku 13-18 let. Bulimie se týká většinou především žen, ale byli zaznamenány i případy, kdy se bulimie týkala i mužů. Bulimie je v hodně věcech podobná jako anorexie.

Bulimie a její následky na tělo

Bulimie je pro tělo obrovská zátěž a lidské tělo při ní doslova trpí. Podle zdroje(2) patří k častým problémům u bulimiček plynatost, pocity nevolnosti, zácpa a průjem. Zdraví poškozuje i zvracení. Bulimie také poškozuje hodně psychiku. Často trpí depresemi a jsou doslova „otroky jídlo“ protože často myslí pouze na jídlo. Jejich život se často smrskává jen na myšlení na jídlo a jak je pak dostat ze svého těla.

Bulimie a její následky na tělo – zdravé hubnutí

Bulimie je docela složitá na léčení a pokud pacienta nechte spolupracovat tak je léčba bulimie velmi těžká a náročná. Výsledkem by pak mělo být přejití na normální stravu a postupně nabrat ztracené kilogramy. A pokud by chtěli v budoucnu opět hubnut měli by se držet zásad zdravého hubnutí, to najdete například na webu hubnuti-dieta.org .

Bulimie a její následky na tělo video

Podívejte se na pořád České televize z cyklu diagnóza na téma Mentální anorexie a bulimie:
http://www.ceskatelevize.cz/program/diagnoza/zivot-a-zdravi/43-mentalni-anorexie-a-bulimie/

Zdroje:
1)http://cs.wikipedia.org/wiki/Bulimie
2)http://www.ordinace.cz/clanek/bulimie/