Afty v ústech jsou velice nepříjemné a dokážou na nás na několik dní pekně potrápit. Podíváme se jestli je na afty v ústech nějaké účinná léčba atd.

Afty v ústech obecně

Afty v ústech jsou malé bílé vřídky. Afty v ústech jsou bolestivé, bolestivost se projevuje zvláště při konzumaci jídla či pití nápoje. Afty v ústech většinou zůstávají v ústech 3 – 5 dnů. Pokud máte afty v ústech jen čas od času nejsou takovým problémem, problém jsou pravidelně se vracejicí afty v ústech.

Afty v ústech léčba

Sliznice v ústech jsou velmi citlivé, takže každý problém se objeví prvně na sliznici. Proto se objeví afty v našich ústech. Přičiny, proč se tvoří afty v ústech nejsou úplně známy. Někdy se udává, že afty v ústech způsobuje nadměrný stres. Ale příčin může být celá řada. Ve většině případů postačí jako léčba na afty v ústech jen trpělivost. Prostě počkáte a afty v ústech za 3 – 5 dnů prostě zmízí. Pokud to trvá déle jak týden zajděte k lékaři. K lékaři zajděte i v případě, že se vám afty v ústech nestále vracejí. Více informací najdete v článku Afty a jejich léčba.

Afty v ústech foto

Pokud jste ještě neměli afty v ústech, tak možná ani nevíte jak afty vypadají. Přidáváme vám tedy obrázek, jak vypadá afta v puse.

Afty v ústech

Afty v ústech

Zdroj obrázku: http://cs.wikipedia.org/wiki/Afty